ДСНС інформує: будьте обережні на воді!

Дата: 17.06.2021 17:02

Пожежно - рятувальна частина м.Чуднів звертається до усіх жителів громади з проханням дотримуватись правил безпеки при перебуванні на водоймах. А також рибалкам необхідно дотримуватись правил поведінки на човні.

Кожному слід пам'ятати, що вода помилок не пробачає. Відпочиваючи, треба дотримуватися заходів безпеки.

Фото без описуУ зв'язку з цим нагадуємо

основні правила поведінки на воді:

- не входити і не пірнати у воду після тривалого перебування на сонці;
     - не входити у воду в стані алкогольного сп'яніння;
     - не пірнати в незнайомих місцях, де невідомі глибина і стан дна;
     - не запливати далеко від берега;
     - не підпливати до веслових човнів та гідроспоруд;
     - не купатися в затоплених кар'єрах та інших водоймах, які не мають обладнаних пляжів сезонними рятувальними постами;
     - не залишати без нагляду дорослих купання дітей. Навчити плавати свою дитину - це такий же обов'язок, як навчити переходити вулицю.

Правила безпеки на човнах.

1. Перед посадкою у човен, огляньте його та переконайтесь у його придатності, перевірте наявність весел, кочетів, черпака для відливу води, рятувальних засобів (рятувальне коло, рятувальний жилет).

2. Посадку у човен проводьте обережно, ступаючи на середину настилу. Сідайте на лавку рівномірно. Не можна сідати на борт човна.

3. Той, хто знаходиться за веслами, повинен пам’ятати про відповідальність, уважно дивитись вперед і не допускати зіткнень з перешкодами та іншими човнами.

4. Якщо човен перевернувся, в першу чергу надайте допомогу тим, хто не вміє плавати, утримуючись за борти човна кличте на допомогу і загальними зусиллями штовхайте човен до берега, на мілину.

Забороняється:

1. Перевантажувати човен понад встановлену норму.

2. Пересідати на воді з одного човна на інший, переходити в човні з місця на місце, розкачувати човен.

3. Користуватися човном особам в нетверезому стані, а також дітям до 14 років без супроводу дорослих.

4. Особи, які не вміють плавати, повинні сідати у човен, надівши на себе рятувальний жилет (пояс).

Про всі нещасні випадки на воді повідомляйте за номером   101